İleri Seviye Eğitim - Hayatınızın Üstadı Olmak©

ÜSTATLIK YOLU - HAYATINIZIN ÜSTADI OLMA SEMİNERİ

İleri seviye eğitim; sadece Melek Koçları © için


Yaşam yolunda ustalaşmak, kendi hayatınızın üstadı olmak... Böylece ışık işçisi olarak etrafımızdakilere doğal olarak yol gösterebilmek...

Yaşamın iniş çıkışlarında 'Hayat Oyununuzu' görerek inişlerde boğulmadan, dalgalarda sörf yapabilmek...

Sizinle çalışacak Yükselmiş Üstat'ları tanımak, onların yüksek enerjisine uyumlanmak ve onlarla birlikte çalışmaya başlamak...

Bu semineri vermekle ilgili ilk mesajı 2013'te aldım. Benimle çalışan aydınlanmış üstat rehberim bana, ''Siz üstatlardan daha fazlasına ihtiyacımız var. Daha fazla yol gösterene... Üstatlıkla ilgili bir eğitim hazırlamalısın.'' demişti. Semineri hazırlamam, pilotlarını yapmam ve içime sinmesi zaman aldı, ama sonunda oldu!


"Yükselişin belirli bir noktasından öteye ilerleyebilmek için sadece meleklerle, başmeleklerle değil, aydınlanmış üstatlarla da çalışmak gerekiyor değil mi?" diye sorduğumda gelen cevap "Evet"ti. Bu konuda bana gelen rehberlik şöyle:

''Biz Üstatlar, bu hayatta gerçekten üstat olma yolunda niyetli olanlarınızla birlikte çalışmak istiyoruz. Bu, farklı seviyede bir destektir. Daha ileri seviyede bir rehberlik.''

Bu iki günün amacı:

- Yükseliş yolunda birlikte çalışacağınız üstatları tanımak ve onların enerjisine uyumlanmak
- Hayattaki ana derslerimizi anlamak,
- Yaşamımızdaki önemli kişilerin, yani hayat oyunumuzdaki 'ana oyuncuların' bu yaşamdaki rollerini anlamak
- Kısacası kendi hayatımızın 'oyununu' anlamak; bu dünyaya gelirken kurduğumuz o oyunu çözmek
- Yaşam amacımızın önündeki ana engeli anlamak
- Bu engeli aşmak veya nasıl aşacağımızı öğrenmek
- Geçmişten gelen engel ve blokajlarımızı şifalandırmak (Beki İkala Erikli tarafından, üstatlarınızın rehberliğiyle)
- Yaşam amacımızla ilgili kendi vizyonumuzu bilmek
- Yaşamda ruhumuzu neyin beslediğini anlayarak enerjimizi nasıl yüksek tutacağımızı öğrenmek

Bu iki günün sonunda seminerden geçmişten gelen ve şu anda sizi engelleyen ana engel/engeller veya blokajlarınızdan arınmış, etrafınızdaki insanlarla ve olaylarla ilgili bambaşka bir bakış açısı kazanmış, yaşam amacınızla ilgili değerli hazinelerle donanmış, yaşamınızın bundan sonrasında sizinle çalışacak üstatlarla tanışmış ve onlarla 'Bir' olarak çıkacaksınız.


Sizlerin ve bütünün en yüksek hayrına olması niyetiyle sevgili Melek Koçları©....

Beki İkala Erikli


Katılımcılardan...
Çok ani ve kısmen bilinçli(!) bir kararla, neye geldiğimi çok da bilmeden Melek Koçluğu eğitimine katıldım. Orada yaşadığım değişim beni o kadar derinden etkiledi ki, 1 hf sonraki Üstadlık Yolu ilk eğitimini de tamamladım. Hayatımda ne değişti diye soruyorsun, o kadar çok ki.. önce minik minik onlarca şeydi, şimdi, herşeyde olduğu gibi etkinin zamanla azalacağını düşünürken, hayatım tamamen eksen değiştiriyor, hem de daha önceki algımın ötesinde bir boyutta... (Bir de, gelmeden önce hayatımın en önemli olayı saydığım şeyler vardı, eğitimlerden sonra o kadar ufaldılar ki, o konularda 180 derecelik değişimler yaşamış olmama rağmen çok büyük şeyler olmuş hissini yaşamadım bile!)

En önemli değişim hayata bakış açımın tamamen değişmesi ve yöntemleri kullanmakta kendime güvenimin gelmesi. Cevapları çok net alıyorum, o kadar ki bazen şüpheye düşüyorum. Kişinin kendisiyle ilgili çalışması gereken tonlarca konusu olduğunu daha net farkettim. Belki bu yüzden de, o farkındalık oturduğunda işlerin daha kolay olması gerekiyordur.
Aslında hayatta çok yol aldığımı ama bunu kabulde zorlandığımı farkettim. Esasen pek çok şeye o kadar hazırmışım ki, belki bu yaşadığım hız ve kolaylık biraz da bununla ilgilidir. Mail gruplarında herkesin çalışmalarda fiziksel ya da ruhsal zorlanmalar yaşadığını görüyorum ama bende hiç öyle olmuyor. Ama bu konuda endişem yok. Zaten o kadar çok, çeşitli ve zorlu geçmiş yaşam öyküm var ki, bu kolaylığa ihtiyacım var, zira şifalandır şifalandır devam edecek gibi!
Sende kendimden çok şey gördüm ve öğrendim sevgili Beki. En önemlilerinden biri, yolculuğun bitirmek üzere yapılmadığını birebir görmek oldu. Sadece bende 'bitmiyor' gibi geliyor ve nedense büyük endişe yaratıyordu her şey. Sanki herkes hayatla olan mücadelesini bir şekilde iyi kötü hallediyor, bir ben beceriksizce tökezliyormuşum gibi. Sendeki içten sevgi ve güç, bu ikisinin karşıt olmadığını ve gücümü elime almam gerektiğini daha derinden farkettirdi. Bunu derinlerde biliyor ama uygulamaya geçiremiyordum.
Sana gelen pek çok insan gibi pek çok başka eğitimlere de gittim ama hiçbirinde kendimi bu kadar tamamlanmış hissetmedim. Hepsi bana birşeyler kattı ama hiçbirinde bu kadar etkili ve kolay sonuçlar almadım. Sana gelmeme 4-5 yıldır engel yaratan 2 kişi vardı. Onlar da şu an birtakım çalışmalar yapıyorlar. Yaptıkları bana uzak ve üst düzey şeyler gibi geliyordu. Şu an onlara bakmak için kafamı geriye çevirmem gerekiyor! Söylediklerini, yaptıklarını çoktan aşmışım ve bunları ne zaman yaptım onu bile bilmiyorum!  Böyle bir sıçramayı bu kadar kısa sürede yapmış olamam, sanırım yapmış ya da yapmak üzereydim ve göremiyordum. Şafaktaki son ve en karanlık ana takılmıştım. Şimdi ise tek yapmam gereken herşeyi akışın sırasına koymak. Zaten geliyorlar. Zaten oluyor.
Sanırım soru mesajını somut örnekler için atmıştın, ben daha çok soyuttan bahsettim. Somut olarak paylaşmak istediğim bir şey olarak şu aklıma geliyor: Sana eğitimdeki bir çalışmamızdan örnek vereyim, belki bir şekilde işine yarar. İsmimle de kullanabilirsin. Buna Birhan'ın Hikayesi diyelim!
Üstadlık yolu eğitiminde yaşam amacına giden yoldaki engellerle ilgili çalışmıştık son gün. Ben kızlardan biriyle eşleştim. Önce benim için bakıldı ve "Görüyorsun. Gördüğünü artık kabullen, her ne geliyorsa, Göstermek üzere buradasın" mesajları geldi yoğun olarak. Sonra partnerimin sırası geldi. Hiç tanımadığım bir kızcağız. Önce başkalarıyla güç birliği ve ortak çalışmalar içinde olması gerektiği bilgisi geldi. Sonra bir isim.. Birtan.. yok yok Birhan... Allah allah öyle birinin ismi geliyor tanıyor musun? dedim, tanımıyor. Neyse geçtik onu.. bir aşk duygusu gelmeye başladı, daha doğrusu yoğun bir paylaşım ve birlik.. tam ifade edemediğim bir şey, onu pat diye söyleyemedim. "ilk ne yapmam gerekiyor?" diye sorunca Dans! dedim... Tango!!!.. "Bingo!" dedi o da, tangoya bayılıyor ve çok istiyormuş. "Ama" dedi "ne zamandır cesaret edemiyorum çünkü ben çok erkek gibiyim, şimdi böyle göründüğüme bakma ilk kez elbise giydim, erkek gibi dolaşırım ben. Babamı küçük yaşta kaybettim ve ondan sonra ailenin erkeği ben oldum". Tamam işte, dedim ben de, tango sana tekrar kadın olmayı öğretecek! Hatta belki bunu yapabilecek yegane şeydir... Mutlaka gitmesi gerektiğini söyledim. Sonra Birhan ismi geldi tekrar, sanki bir aşk... Allah allaah... Fal değil ki bu niye böyle bir şey geliyor derken bir de bıyık altından gülme geliyor! Söylesem mi? diye düşünürken, "gelen herşeyi söyleyin saçma bile gelse" deyişin ve bir önceki uygulamada benim için gelen "gördüklerin doğrudur, karşındakine de göster" ibaresi aklıma geldi, söyledim ben de, 'tekrar Birhan ismi geldi ama bir de bıyık altından gülme var yahu' diye. Bakıştık. Sonra birden gözüm -kağıda kendi adını yazmıştı- ona takıldı: Perihan! Aaa dedim.. yoksa.. Birhan.. sen olabilir misin acaba? derken "evet aynı şeyi düşünüyordum" diye gülerek atladı.. ve teyid de geldi! Meğer meleklerin bıyık altından güldükleri oymuş bize Birhan derken! Anladık ki Perihan'ın artık dişiliğini de aşkla kabul edip Bir-han olması gerekiyor! İşte böyle dalga da geçtiler bizle,Bu da böyle bir hikaye oldu.
Dün çok acayip bir şey oldu gece, kordon kesme çalışması yaparken, orta yerde, görsel olarak 1400 rakamı ile birlikte, "4ler" geldi. Aynen bu girizgahla geldiler; 4ler, yani Mikail, Cebrail, Azrail ve İsrafil. Hissettiğim enerji yoğunluğu ve yükselme hissini herhalde sen anlayabilirsin Beki. Geç vakitte uyuyabilene kadar "zınladım". Aklıma sürekli Hz. Muhammed, Hira dağı, bir de sen geldin. Belki sizin de çalışmalarınızla ilgiliydi, bilmiyorum. Dünden beri gelen mesajlar hep "Güvendesin, Sana Yardım Ediyoruz" şeklinde.. ve kendimi çok farklı hissediyorum. "Acaba deli mi oldum?" dedim en son, öyle bir aşamaya gelmiş durumdayım!
Sevgiyle, ışıkla. Pınar